Ogólnopolski zlot fanów Deftones – relacja

Raswid 9 października 2012 0
Ogólnopolski zlot fanów Deftones – relacja

Zebraliśmy wszystkie materiały, więc przyszła pora na pokazanie ich światu ;) Zapraszamy na krótką relację z Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Deftones .

Zlot odbył się 29 września, a miejscówką był „Klub u Bazyla” w Poznaniu. Dzięki uprzejmości właściciela, Tomasza „Bazyla” Cygańskiego – mieliśmy do dyspozycji połowę klubu. W skrócie – komfortowe warunki do skonsumowania tych wyjątkowych chwil bycia razem w jednym miejscu z fanami Deftones, z całej Polski.

Zainteresowanie wydarzeniem na Facebook’u było nieoczekiwanie spore, bo ponad 100 osób potwierdzało swój udział (zaproszonych było ponad 2000!). Trzeba przyznać, że przerosło to „troszkę” nasze oczekiwania i wprawiło w pewne zakłopotanie – czy sprostamy tak dużemu wyzwaniu organizacyjnemu. Lecz, jak to w życiu bywa – internetowa frekwencja uległa rzeczywistości, czego potwierdzeniem w trakcie zlotu była obecność ok. 20-30 osób.

Początkowe godziny mijały nam przy rozmowach o Deftones, muzyce i innych pierdołach. ;) Z czasem klub się zapełniał, a ok. godziny 20:00, a więc z półgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się koncert zespołu Hope – głównej atrakcji zlotu. Chłopaki dali radę udźwignąć ciężar zagrania utworów Deftones, szczególnie że na ich przygotowanie nie mieli zbyt wiele czasu. Nie ukrywali, że jest dla nich wielkim zaszczytem grać kawałki jednej z ich ulubionych kapel. Set składał się z coverów Deftones przeplatanych autorskimi utworami Hope. I tak z planowanego 30 minutowego występu, zrobiło się nagle 45 minut. Ostatecznie chłopaki zagrali 10 utworów, które w perfekcyjny sposób rozruszały nie tylko uczestników zlotu, ale również pozostałych gości klubu. :)

Jak wyglądała zabawa? Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć, a także link do całego koncertu.

Zdjęcia wykonane przez Klaudię Janowską oraz Ryszarda Zajączkowskiego.

Po koncercie, pełni energii i z lekko chrypiącymi głosami wróciliśmy do stolików, by kontynuować nasze rozmowy i dysputy, o wszystkim i o niczym. :P Z głośników leciała specjalnie przygotowana, pokrewna gatunkowo muzyka – przeplatająca się z utworami Deftones. Po „oczyszczeniu” sceny, dołączyli się do nas również chłopaki z zespołu. Jeszcze przed północą wyświetlony został także koncert festiwalu Area 4 oraz teledyski Deftones.

W takiej to sielankowej atmosferze przebiegał nasz Zlot, rozmawialiśmy, śmialiśmy i bawiliśmy się przednio – jednocześnie nie zapominając o ciągłym uzupełnianiu płynów, które oferował nam sam Bazyl.
Co tu więcej dodawać? Następny raz liczymy, na przyjazd większego odsetka – facebook’owych fanów! ;)

A tylu nas było ;)

Na koniec podziękowania dla:
– Tomasza „Bazyla” Cygańskiego – za udostępnienie nam Klubu u Bazyla,
– zespołu Hope – za przyjęcie naszego zaproszenia i świetnego wykonania coverów Deftones,
– Maciejowi Kobusowi – za montaż nagrań z koncertu,
– Marcina „Geralda” Solarza – za pomoc w organizacji zlotu oraz napisanie powyższej relacji
oraz wszystkich przybyłych fanów Deftones, którzy mamy nadzieję świetnie się bawili ;)
DZIĘKUJEMY !!!

Podziel się!

Leave A Response »