Najwięksi artyści muzyczny wszechczasów

Na przestrzeni lat świat został obdarzony wieloma niezwykle utalentowanymi muzykami. Wybór najlepszych spośród nich może być nie lada wyzwaniem! Oczywiście, nie jest to lista ostateczna. Niemożliwe byłoby obiektywne sporządzenie listy największych muzyków. Nie przejmuj się więc, jeśli Twój ulubiony artysta nie znalazł się na tej liście!

1. The Beatles

Beatlesi wywarli wpływ na niezliczone gatunki muzyczne, ponieważ ich style muzyczne zmieniały się z biegiem czasu. Członkowie zespołu prowadzili również udane kariery solowe. Dzięki charakterystycznym fryzurom i marynarkom bez kołnierzyka The Beatles wywarli też wpływ na modę, zwłaszcza w latach sześćdziesiątych.

W pierwszym tygodniu kwietnia 1964 r. The Beatles zajmowali pięć pierwszych miejsc na liście Billboard Hot 100 singli. Łącznie The Beatles sprzedali ponad miliard płyt na całym świecie, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się zespołu wszech czasów.

2. Led Zeppelin

Legendarny zespół rockandrollowy Led Zeppelin jest uważany za jeden z najwspanialszych zespołów wszech czasów. Jednak o niekwestionowanych bogach rocka lat 70. wciąż wiele nie wiedzą nawet najbardziej zagorzali fani.

Robert Plant jako główny wokalista, Jimmy Page na gitarze, John Paul Jones na gitarze basowej/klawiszach i John Henry Bonham na perkusji byli mistrzami w grze na swoich instrumentach jeszcze zanim powstało Led Zeppelin.

Ciekawą cechą Led Zeppelin, która ich wyróżnia, jest to, że podczas występów na żywo dużo improwizowali, dzięki czemu każdy utwór był niepowtarzalny. Ich wersja utworu „Communication Breakdown”, wykonana w Los Angeles w kwietniu 1970 roku, jest jedną z takich improwizacji, do dziś uwielbianą przez setki tysięcy fanów na całym świecie.

3. Elvis Presley

Elvis Presley był królem muzyki rock’n’rollowej i przekształcił ją w coś znacznie większego. Połączył różne rodzaje muzyki i stworzył wiodące brzmienie rock’n’rolla, jakie znamy dzisiaj -rockabilly. Ten gatunek muzyczny stał się bardzo popularny i sprawił, że Elvis Presley z nikogo stał się sensacją na skalę światową.

To właśnie jego muzyka i prezencja sceniczna sprawiły, że Presley był tak wyjątkowy. Jeśli widziałeś jego występy, prawdopodobnie zakochałeś się w jego ruchach tanecznych. Duża część jego piosenek inspirowana jest czarnoskórymi artystami, których słuchał w dzieciństwie, a większość z nich to mieszanka czarnego gospel, bluesa i country.

4. Bob Dylan

Jeśli jest jakiś muzyk, który zainspirował wszystkich – od nastolatków po najbardziej wpływowe zespoły wszech czasów – to jest nim Bob Dylan.

Bob Dylan jest kimś więcej niż tylko piosenkarzem. Jest autorem tekstów, autorem książek i artystą. Nie zapominajmy też, że to Bob Dylan uwolnił Beatlesów od piosenek popowych, dzięki czemu przekroczyli oni granice wielu gatunków i na nowo odkryli sposób tworzenia muzyki.

5. Michael Jackson

Nieżyjący już Micheal Jackson, znany również jako Król Popu, wywarł największy wpływ na amerykańską muzykę popularną w XX wieku. Odwiedził również Polskę – jego wizytę w Warszawie wspominał i opisywał portal WarszawaInfo.pl. Jego kreatywność doprowadziła go do zrewolucjonizowania sposobu produkcji i promocji muzyki.

Pomimo tego, że nazywany jest „Królem Popu”, uważamy, że Michael Jackson nie może być przypisany do jednego gatunku muzycznego. Był muzycznym geniuszem, który eksperymentował z każdym gatunkiem – od popu po rock, soul, funk, gospel, hip hop, a nawet rap. Z tego powodu ludzie z różnych środowisk, kultur, ras i grup wiekowych kochają go i podziwiają.