Pochodzenie muzyki merengue

Merengue to rodzaj muzyki i tańca należący od 2016 roku do Republiki Dominikany, jako dziedzictwo kulturowe. Ludzie mają tendencję do używania terminu „latynoamerykańska”, ponieważ brzmi on bardziej znajomo, ale „afrokaraibska” jest właściwym określeniem tego gatunku. Obok salsy, reggae, calypso i wielu innych znanych podgatunków obejmuje on merengue.

Na przestrzeni lat słowo „merengue” było używane na wiele różnych sposobów. Nie można mówić o muzyce merengue, nie wspominając o historycznej i politycznej charakterystyce Dominikany. W ostatnich latach Dominikana borykała się z wieloma problemami politycznymi i społecznymi. Jednak mieszkańcy Dominikany zawsze opowiadali o swoim kraju i kulturze poprzez muzykę i taniec.

Pochodzenie muzyki merengue

Muzyka i taniec merengue wywodzą się z wyspy Haiti, na której leży Dominikana, która jest jedynym krajem na Karaibach, który uczynił merengue oficjalnym tańcem i piosenką. Jednak inne kraje tego regionu nadal twierdzą, że merengue jest ich własnym tańcem i piosenką. Istnieje kilka historii na temat pochodzenia muzyki i tańca merengue:

Mówi się, że merengue powstało w roku założenia Dominikany. Zostało wymyślone, kiedy żołnierze świętowali nową Republikę. Merengue jest oparte na zabawnej historii o zbiegłym żołnierzu, który zrezygnował z walki. Istnieją też inne warianty tej historii.

Według innej opowieści, taniec wymyślili niewolnicy, którzy byli zmuszani do siekania cukru i poruszali się w rytm bębnów.

W Dominikanie istnieje jeszcze jedna historia, która mówi, że pewien wielki bohater został ranny w nogę podczas jednej z wielu rewolucji, które miały tam miejsce. Grupa ludzi z wioski uczciła jego zwycięstwo imprezą, aby okazać współczucie rannemu żołnierzowi. Dominikańczycy potrafili przekształcić oryginalne merengue w coś własnego. Jej początki wciąż pozostają tajemnicą, ale większość zgadza się, że gatunek powstał na Dominikanie między 1844 a 1850 rokiem.

Wejdź również na www.sensacja.pl, gdzie taniec to nasza specjalność!

Cechy charakterystyczne muzyki merengue

Merengue składa się z trzech różnych części, zwanych paseo, merengue i jaleo. Jak gąbka, merengue nasiąka różnymi rzeczami. Do merengue można dodać wiele różnych stylów, takich jak inne rodzaje muzyki, teksty i tematy. W ten sam sposób można ulepszyć merengue na wiele różnych sposobów.

W merengue można znaleźć cechy afrykańskie i europejskie. Niektórzy uważają, że merengue było promowane z naciskiem na cechy europejskie. Mimo to merengue zdołało zachować swoje afrykańskie korzenie pomimo zachodzących przemian. Wielu ludzi nie uważa afrykańskiej historii za istotną, ale Dominikańczycy wciąż ją zachowywali i celebrowali.