Logicznie rzecz biorąc, nie można iść na koncert bez czegoś, co się najpierw przećwiczy. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę tworzenie treści próby, czyli tego, co będziecie ćwiczyć.
Przed pierwszą próbą zróbcie wstępną listę.
Powinieneś zawrzeć w niej swoje podstawowe pomysły na to, jaki powinien być utwór. Roześlij ją do wszystkich i poproś o wypowiedzi, dodając do listy co najmniej 3 dodatkowe pomysły. Dzięki temu każdy poczuje się doceniony i będzie prawdziwą częścią grupy. Przy tworzeniu tej listy ważne jest, aby wszystko było realistyczne. Jeśli masz zamiar coś zagrać, to musi to być coś, co jest w zasięgu możliwości zespołu. Zapytaj swoich członków, co chcą osiągnąć muzycznie, tak aby wszystkie pomysły były zgodne.
Kiedy macie już wstępną listę zajęć i piosenek, musicie ustalić datę pierwszej wspólnej próby.
Kiedy to robisz, powinieneś poinformować pozostałych członków o tym, co będziecie robić na próbie. Dzięki temu każdy będzie miał takie same oczekiwania, a nikt nie będzie rozczarowany. Jednym z zaleceń byłoby zebranie się razem, aby zagrać jedną lub dwie piosenki z listy. Pod koniec tego spotkania powinniście mieć przećwiczoną jedną lub dwie piosenki oraz listę czynności do wykonania i przećwiczenia.