Części zestawu perkusyjnego

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć jest to, że zestaw perkusyjny jest zbiorem instrumentów perkusyjnych i można do niego dodać prawie każdy instrument perkusyjny, nawet tamburyny i perkusje elektroniczne. Zestaw perkusyjny to grupa instrumentów perkusyjnych ustawionych tak, aby mogła na nich grać jedna osoba. Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z dowolnej liczby innych instrumentów perkusyjnych, ale przede wszystkim z dużych i małych bębnów oraz talerzy, przy czym specjalne właściwości tonalne każdego z nich są wykorzystywane podczas występu.

Jak znaleźć członków zespołu muzycznego?

Części zestawu perkusyjnego

Zestaw perkusyjny można łatwo przearanżowany, aby dopasować go do konkretnego gatunku muzyki lub brzmienia, więc liczba i rodzaje instrumentów perkusyjnych w zestawie będą się różnić w zależności od perkusisty. Niektórzy perkusiści używają tamburynów, dzwonków krowich, klocków i innych instrumentów, aby nadać im specjalną teksturę. Niektórzy perkusiści wykorzystują nawet perkusję elektroniczną.

Chociaż nie ma oryginalnej standardowej konfiguracji dla zestawów perkusyjnych, zestawy perkusyjne mają pięcioczęściowy zestaw, który zawiera dwa tom-tomy, floor tom, bęben basowy i werbel. Bęben basowy tworzy dźwięk basowy i jest grany stopą poprzez naciskanie na pedał. Werbel jest płytkim bębnem, który mocniej wyraża indywidualny styl perkusisty.