Zakładanie zespołu muzycznego

Jeśli masz zamiar założyć zespół i znaleźć styl zespołu, powinieneś najpierw zrobić małe rozeznanie. Poszukaj w internecie podobnych zespołów i zobacz, co robią pod względem wyglądu i muzyki. Co Ci się w nich podoba, a co nie, czy mógłbyś to zaadaptować do swojego zespołu, co by się nie sprawdziło i dlaczego?

Podczas tego procesu należy skupić się na kilku rzeczach. Jeśli nie jesteś do końca pewien, musisz ustalić jaki gatunek muzyki zamierzasz grać. Jeśli nie ma całkowicie zdefiniowanego gatunku dla zespołu, zawsze możesz stworzyć nowy. Jeśli jednak to zrobisz, powinieneś być w stanie wyjaśnić brzmienie innym członkom zespołu, tak aby każdy miał dobre wyczucie tego, co zamierzasz zrobić.

Powinieneś również zanotować kilka pomysłów na ulotki i plakaty. Musisz sobie wyobrazić, jak wyglądałby plakat zespołu poza salą koncertową; co będzie najbardziej atrakcyjne? Co ludzie będą chcieli zobaczyć od zespołu? Zawsze o tym pamiętaj, ponieważ będziesz musiał być tego świadomy na swojej drodze.

Kiedy już wymyślisz kilka pomysłów i będziesz miał jasną wizję tego, w jakim kierunku zmierza Twój zespół, następnym etapem jest wymyślenie nazw. To jeszcze bardziej zaostrzy sytuację. Spróbuj użyć generatora nazw zespołów w internecie, lub po prostu połącz przypadkowe słowa. Może to być również coś znaczącego dla Ciebie.

Kiedy już znajdziesz nazwę, która najbardziej Ci się podoba, styl i wyobrażenie o brzmieniu, które ma być grane, następnym krokiem jest znalezienie „właściwych” ludzi, którzy stworzą zespół. W tym momencie wszystko zaczyna się układać w całość.