Potencjalne ryzyko związane z założeniem zespołu muzycznego

W tym obszernym artykule będziemy rozmawiać o tym, jak założyć zespół muzyczny. Jeśli zdecydowałeś, że nie chcesz być artystą solowym, a zamiast tego jesteś zainteresowany stworzeniem profesjonalnego lub półprofesjonalnego zespołu, którego celem jest regularne występowanie i zarabianie pieniędzy, te informacje będą dla Ciebie przydatne.

Potencjalne ryzyko związane z założeniem zespołu muzycznego

Zakładając, że widzieliście The Commitmens – film z lat 70-tych o irlandzkim zespole, który po ciężkich przejściach zebrał się razem i zaczął występować, ale ostatecznie rozpadł się z powodu bójek, problemów w związku i różnych poglądów na to, dokąd zmierzał zespół.

Czy wydaje Ci się to realistyczne? Czy kiedykolwiek grałeś w zespole, w którym klawiszowiec nienawidził perkusisty? Gdzie lider miał zamiar przespać się z piosenkarką, powodując poczucie dyskomfortu w całej grupie? Albo gdy ktoś był nieco skąpy, jeśli chodzi o dokonywanie płatności? Być może świat zespołów jest dla Ciebie nowy i będzie to coś, przez co będziesz musiał przejść (choć miejmy nadzieję, że nie). Niezależnie od tego, możesz uniknąć wielu potencjalnych problemów, traktując proces tworzenia zespołu poważnie. Ilość potencjalnych problemów w zespole jest ogromna. Z definicji, każdy członek zespołu będzie miał swój artystyczny rozwój, podczas gdy wielu innych jest tam tylko po to, by podbudować swoje ego. Nie jest to dobra kombinacja dla długowieczności zespołu.

Poniżej znajdziesz porady, które pozwolą Ci uniknąć wszystkich najczęściej popełnianych błędów

Pierwszym krokiem w stworzeniu zespołu jest praca nad wyglądem i brzmieniem zespołu. Jeśli nie wiesz, jak chcesz, aby wyglądał Twój zespół, nie możesz go stworzyć. Nie możesz tego opisać innym ludziom, kiedy cię o to pytają. Bardzo ważne jest, abyś potrafił to opisać, więc pamiętaj o tym na przyszłość.

Aby to zrobić, musisz zadać sobie następujące pytania:

Jaki gatunek lub gatunki muzyki będziecie grać?
Jaka będzie twoja publiczność, czy będzie to entuzjastyczna publiczność, która jest podekscytowana, że może cię zobaczyć i usłyszeć twoją muzykę? Czy będzie to raczej publiczność, która słucha Twojej muzyki, aby się zrelaksować?
Czy będzie to zespół, w którym będziesz często grał?
Czy będzie to bardziej zespół w stylu weselnym, z urozmaiconą sekcją muzyczną, która przypadnie do gustu każdemu?

Kiedy już odpowiesz sobie na wszystkie te pytania, musisz również zadać sobie pytanie:

Ile osób będzie zaangażowanych w urzeczywistnienie tej wizji zespołu?
Jak będzie wyglądał skład zespołu?
Jak chcesz, żeby wyglądali członkowie zespołu?

Ten ostatni punkt jest bardzo ważny. Ważne jest, aby każdy miał wizualną harmonię, która uzupełnia wygląd zespołu. Jedna osoba, która czuje się nie na miejscu z niewłaściwych powodów, odciąga uwagę od muzyki, więc upewnij się, że tak nie jest. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest upewnienie się, że wszyscy chcą się ubierać w tym samym stylu.